HONEYBUSH LETNÍ DEN BIO

Neohodnoceno
 

Přísně vzato nemá Honeybush s čajem nic společného. Přesto je čím dál víc populárnější a k jeho popíjení se připojují i ortodoxní zastánci čajové klasiky. Důvody jsou prosté: Honeybush má famózní chuť a vůni, neobsahuje kofein a dokáže zdolat nejednu chorobu či neduh. Ve společnosti papáji, měsíčku a růží je zárukou nádherného kulinářského zážitku.

Dostupnost Skladem (0,5 kg)
1 960 Kč / kg
   
Kategorie Nečaj
 

Složení

Zelený Honeybush, Kandovaná papája (papája, cukr) 10%, Aroma přírodní, Kandované mango (mango, cukr), Květ měsíčku lékařského, Chrpa polní, Okvětní lístky růže

Nálev a chuť čaje

Honeybush Letní den má základ v nefermentované variantě, takže nálev dává zlatožlutou, opalizující barvu. Aroma je velmi lahodné, ovocné, plné. V chuti poznáváme typickou medovost s příjemnou stopou manga a papáji.

Nápoje obsahující Honeybush se výborně hodí k přípravě ice tea. Doporučujeme naplnit sklenici ze 2/3 kostkami ledu a přelít je teplým čajem. Výsledek vás překvapí vynikající chutí a osvěžujícími vlastnostmi.

Původ čaje

Na rozdíl od zeleného, černého nebo bílého čaje není Honeybush připravován z lístků čajovníku čínského (Camellia sinensis), ale z divoce rostoucího keře s botanickým názvem Cyclopia intermedia. Jde o zhruba 150 cm vysokou rostlinu z čeledi bobovitých, což ji řadí do skupiny, kam spadá i Rooibos. Honeybush roste ve vysokých horách Východního mysu. Vyžaduje velmi speciální půdní podmínky a vlhké klima. Díky tomu, že je mimořádně citlivý na chemikálie, nedaří se jeho pěstování na umělých plantážích. Na druhou stranu zaručuje jeho divoký původ 100% přírodnost a bio kvalitu. Honeybush se sklízí v době, kdy se obalí žlutými květy. Sklizeň je velmi náročná, ke keřům není v horách snadný přístup. Sběrači, vybaveni nejčastěji srpem, sekají keře těsně nad zemí, plní jimi velké koše a ty spouštějí do údolí. Postup při zpracování je odlišný podle toho, zda výsledkem má být zelený (nefermentovaný) Honeybush nebo mahagonově hnědý (fermentovaný). V obou případech jsou ale větvičky na řezacích strojích nasekány na menší kousky. V případě zeleného Honeybushe se následně suší na slunci, většinou 1-2 dny. Konečný výrobek prochází sítem s oky 6,5 mm, takže jsou eliminovány všechny kousky silnější než zápalka. Jemný zelený Honeybush se přesypává do tkaných sáčků a putuje na trh.

Další ingredience, které jsme použili pro přípravu Letního dne, pocházejí od certifikovaných dodavatelů z EU. Máme tak záruku, že byly pěstovány podle zásad organického zemědělství a neobsahují žádné zdraví nebezpečné látky.

Stejně pozorně jsme vybrali přírodní aroma. Jeho účelem je vyvážit chuť i vůni čaje a udržet je co nejdelší čas. Na rozdíl od přírodně syntetických aromat nezpůsobuje pálení žáhy, podráždění žaludku ani potravní alergie.