Saint Laurent (Svatovavřinecké) JV - suché

Neohodnoceno
 
Odrůda Svatovavřinecké nebo Saint Laurent pochází z Francie.
Je to trochu podceňovaná odrůda, 
Víno v barvě tmavé až s fialovými odstíny, svěží chuti, jemně plné.
Mé oblíbené víno k hovězímu a ke zvěřině
Dostupnost Vyprodáno
159 Kč / ks
Značka Prath
Webová stránka značky prath.cz
Kategorie Červené
Položka byla vyprodána...
 

Vinařství Prath je firma zabývající se pěstováním révy vinné a výrobou vína. Vinařství se nachází v moravské slovácké oblasti regionu Podluží, v malé vesničce Josefov u Hodonína.

V době svého vzniku, tj. v roce 2003, firma obhospodařovala 2 ha vinic v prvotřídní viniční trati Kukvička a začala se specializovat na jakostní odrůdová vína. V současné době, díky popularitě jejich vín vyrobených šetrnými technologiemi s odrůdovým charakterem, rozšířila své rodinné vinice na velikost 10 ha i ve viniční trati Podkovné. Vápenaté spraše a jižní až jihozápadní orientace svahů Kukvička a Podkovné , kde se nachází všechny vinice, dávají předpoklad pro výbornou zralost všech odrůd. Vinice si firma obdělává sama za pomoci rodinných příslušníků s důrazem na biodivezritu a stav krajiny.

V roce 2005 byla v téže obci postavena nová provozovna na zpracování hroznů a výrobu vína. Místnosti pro výrobu vín jsou chlazeny a teplota pro následné skladování vín je regulována pomocí klimatizace. Ruku v ruce s výsadbou žačalo v roce 2012 také rozšiřování provozovny. S přáteli posedět a ochutnat vína z naší produkce můžete také v našem asi 250 let starém vinném sklípku.

Filozofií firmy je výroba špičkových jakostních vín, vín přívlastkových - pozdních sběrů, výběrů z hroznů, ledových a slámových vín, u kterých se zaměřuje hlavně na kvalitu hroznů a na velmi šetrné zacházení v procesu zpracování a výroby vín. Bílá a růžová vína a zrají v nerezových nádobách, červená vína v dubových sudech. Firma se také se zúčastňuje různých výstav.

V roce 2007 firma vstoupila do svazu Integrované produkce hroznů a vína. Jejím posláním je snaha o dosažení optimálních výnosů kvality cestou nezatěžující životní prostředí. Směrnice Integrované produkce hroznů a vína stanovuje limitující a doporučená kritéria pro jednotlivé pěstební a zpracovatelské technologie, neboť kvalita vína vzniká již ve vinici.